Pasaulinė gyvūnų globos diena

Minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną jau kelinti metai mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai organizuoja projektinę veiklą. Vaikai mielai dalijosi savo patirtimi, kaip prižiūrėti augintinius, pasakojo savo augintinių istorijas, piešė mylimiausius gyvūnus, oraganizavo viktorinas.

Mokinių darbeliuose vaizduojami įvairūs pasaulio gyvūnai, naminiai augintiniai, užfiksuotos laimingos gyvūnų gyvenimo akimirkos. Mokinių kūryboje atsispindi meilė  gyvajam pasauliui.

Humaniškas elgesys su gyvūnais – kiekvieno moralinė pareiga. Juk gyvūnai, kaip ir žmonės, turi jausmus, todėl jiems reikalinga ir meilė, ir rūpestis, ir pagarba. Augintinis – tai ne pramoga ir ne vienadienis džiaugsmas. Tai taip pat ir atsakomybė. Gyvūnas gali suteikti žmogaus gyvenimui daug džiaugsmingų akimirkų, tačiau tik tuomet, kai šeimininkas yra pakankamai informuotas ir sugeba tinkamai juo pasirūpinti.