Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

2023 m. sausio 13 – ąją dieną mūsų mokykla dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri Lietuvoje vyksta jau šešioliktą kartą. Šią iniciatyvą organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Kasmet minėjimas įgauna vis naują, ypatingą prasmę, nes keičiasi kartos ir, pasak žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių svarbą ir prasmę mūsų valstybei.

8.00 – 8.10 val. mokyklos languose švietė iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Visą dieną klasėse vyko pamokos, skirtos šiai iniciatyvai bei žuvusiųjų aukų pagerbimui skirtas ėjimas 14 ratų apie mokyklą.