Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi

Labai džiaugiamės 2023 metų vasario 6 dieną sulaukę mūsų mokykloje garbingo svečio – Lietuvos prozininko, gamtininko, fotografo, aplinkosaugininko, radijo laidų vedėjo Selemono Paltanavičiaus. Pilnutėlė salė mokinukų įdėmiai klausėsi S. Paltanavičiaus, kuris smagiai kalbėjo apie savo vaikystę, kūrybą, papasakojo, kaip pamilo gamtą, pristatė savo leidinius ir supažindino su jais. Mokiniai, atlikę namų darbus, susipažinę anksčiau su kūryba, skaitę ne vieną autoriaus knygelę, apipylė S. Paltanavičių įdomiais klausimais. Beveik kiekvienas rankose spaudė savo pamėgtą rašytojo knygelę, kurioje Selemonas Paltanavičius paliko savo autografą.

Rašytojas mokiniams skaitė ištraukas iš laiškų knygos „Labas, kaip gyveni?“. S. Paltanavičius – puikus pasakotojas, tad netrūko nei jo rimtų atsiminimų, nei pastebėjimų su humoru. Gamtininkas sugriovė liaudies pasakų stereotipą, jog lapė yra gudruolė, o vilkas – kvailelis. Gamtoje yra atvirkščiai: lapė, palyginti su kitais gyvūnais, nėra tokia išmintinga, ją labai paprasta apgauti, o vilkas daug atsargesnis.

Dar ilgai ne tik mokinių, bet ir mokytojų širdelėse išliks šiltas, nuoširdus S. Paltanavičiaus pasakojimas apie gamtą, vaikystę, kūrybą.