Užgavėnės

2023 metų vasario 21 dieną mūsų mokykloje skambėjo muzika, kvepėjo blynais – vyko Užgavėnių šventė.

Pilnas kiemas persirengėlių smagiai sukosi, šurmuliavo ir laukė pagrindinių personažų Lašininio ir Kanapinio kovos. Tradiciškai kovą laimėjo pavasario pranašas – Kanapinis. Mokinukai, apsitaisę baisiai gražiomis kaukėmis, smagiai dainavo ,,Šalta žiema šalin eina‘‘. Ypatingai akį traukė tradicinės Užgavėnių personažų kaukės, kurias kūrybingi mokiniai pasigamino patys prieš šią šventę. Tarškindami geležiniais puodais, puodeliais, samčiais ir šaukštais varė iš kiemo žiemą. Šventės pabaigoje Morė paskendo liepsnose kartu su savimi išsinešdama mokinių blogus darbelius, ydas ir negerus įpročius, kurie trukdė gerai mokytis, bendrauti su draugais. Su viltimi mokiniai žiūrėjo į liepsnos liežuvius, kurie godžiai prarijo visas jų ,,nuodėmes‘‘, tikėdamiesi, kad rytoj pabus švaria sąžine naujiems kilniems darbams.

Šokiai ir dainos, šventinis šurmulys dar labiau suvienijo mūsų mokyklos bendruomenę, o triukšmas išjudino ne tik persirengėlius, bet žiemą, kuriai atėjo laikas trauktis į šalį po truputį užleidžiant vietą lauktam pavasariui.